Minulé schůzky

Zpět na seznam

Prosincová schůzka 2009

Závěrečná schůzka roku s rozšířeným programem

V prosinici 2009 jsme se sešli 19.12. v podstatně větším sále než jak se obvykle scházíme. Jak již je takovou nepsanou zvyklostí, spojili jsme prosincovou schůzku s možností si mezi sebou více popovídat a samozřejmě k tomu nesmí chybět nějaké odpovídající občerstvení. Proto jsme zvolili sál Elektra v Kulturním centru Vltavská, kde bylo možné schůzku s tímto rozšířeným pojetím zorganizovat. Pracovníci KC nám vyšli vstříc a vše připravili dle našich požadavků, čímž přispěli ke zdárnému průběhu schůzky.
Nesešli jsme se všichni, což je velká škoda, jelikož program měl ve všech svých částech veliký úspěch. Přičítáme to na vrub opravdu nedobrého počasí, které v té době, nejen ten den, panovalo.

Poprvé jsme na schůzce přistoupili k řízené diskusi mezi členy. Postupně jsme tedy všichni diskutovali pracovních blocích o Money Managementu, O tradingu, burze, technikách, metodách, systémech apod, O psychologii tradingu a také O daňových otázkách tradingu.
Již při samotném průběhu dávali zúčastnění najevo, že jim tento přístup hodně vyhovuje a nebýt připravených dalších bodů, zřejmě bylo možné celou schůzku realizovat tímto způsobem. A o úspěchu tohoto pojetí schůzky svědčí i reakce členů poslané po schůzce na náš mail. Všem za slova uznání děkujeme, jakož i za některé podnětné návrhy uvedené v mailech. Ty jistě využijeme v naší další činnosti.

Dále jsme si postupně vyslechli přednášky Ludvíka Turka, Jardy Šimůnka a Ládi Mlčáka na téma jejich představ vývoje finančních trhů v příštím roce.
Ve svých vystoupení se věnovali všem hlavním trhům, jak indexům, tak i komoditám či měnovým párům.
Zajímavá byla vstupní část kde Ludvík Turek konfrontoval svou loňskou předpověď pro měnový pár euro - dolar - ta vyšla velmi pěkně , přesněji řečeno, prakticky přesně.
Podobně i Láďa Mlčák zhodnotil, v rámci již trochu odlehčené části, loňskou astrologickou predikci, kterou loni přednesl a zde to bylo pokud jde o obrat trhu z downtrendu do uptrendu přesné, naopak predikce pro podzim až zimu tak přesná již nebyla, nicméně nám vysvětlil proč.

Slyšeli jsme názory, nechceme zde hovořit o predikcích, založené na různých přístupech a bylo zajímavé, že i přesto, že každý z přednášejících pracuje více méně s něčím jiným, má i někdy více odlišný přístup k hodnocení trhů, tak bylo nutné konstatovat, že se jejich názory od sebe nejsou příliš vzdálené. Obecně řečeno, lze říci, že příští rok by tedy mohl být přibližně v jistém rámci toho, co jmenovaní přednesli.
A také jsme si poslechli a zaznamenali jejich názor na stav trhů ke konci příštího roku, takže opět na příští prosincové schůzce máme co srovnávat.
Domníváme se, že bychom tuto predikční "hru" mohli rozšířit z jen přednášejících i na další členy, čímž by schůzka mohla získat další zajímavý rozměr.

Na schůzce byla také rámcově sdělená informace k činnosti ČNATA v prvních čtyřech měsících roku 2010.

Členská část


 

Market Quotes are powered by Investing.com

 
Zlato - graf ceny
Ropa Brent - graf ceny