Minulé schůzky

Zpět na seznam

Schůzka ČNATA v březnu 2007

Nápní březnové schůzky byla druhá část předávání poznatků z Trading Expo v Las Vegas, kterého se v loňském roce zúčastnil předseda asociace, Ludvík Turek, MAA.

Březnová schůzka ČNATA se konala jako tradičně v soboru 24.3.2007 v pražském Agropolu a v neděli 25.3.2007 v brněnské Zemanově kavárně. Náplní přednášky bylo pokračování předávání poznatků z Trading Expo v Las Vegas, kterého se v loňském roce zúčastnil předseda asociace, Ludvík Turek, MAA.

V úvodu přednášky shlédli členové ČNATA záznam interview s Johnem Personem, jež po jeho nedávném semináři v Praze zveřejnila televizní stanice ČT24. L. Turek nám pak osvětlil základy Personova trendového systému založeného na pivotech, který používá při obchodování futures, forexu i akcií.

Stejně jako v prosinci loňského roku, kdy proběhla první část přednášky L. Turka na téma Trading Expo, byla druhá část březnové přednášky věnována informacím ze seminářů dalších světově známých traderů, kteří se Trading Expo v Las Vegas v listopadu 2006 zúčastnili.

Dozvěděli jsme se například základní informace o Steinbergově psychologii a využití Market Profile, o Cheeneyho upravených indikátorech, o Smithově využití otevíracích trading ranges nebo o sotwaru TraderDNA, který je schopen stanovit, jací jste tradeři a co máte udělat pro zlepšení své výkonnosti.

V poslední části přednášky se s námi L. Turek podělil dokonce i o poznatky získané na jím soukromě navštíveném semináři světově proslulého tradera, Jakea Bernsteina. Týkaly se zejména jeho úprav klouzavých průměrů, kdy používá kromě zavíracích cen také otevírací ceny nebo high a low ceny. Dozvěděli jsme se, že Bernstein při svém tradingu také často využívá sezónnost, a to nejen na komoditních, ale i na akciových trzích.

Přednáška byla velmi hutná a trvala déle, než bývá obvyklé - cca 3 hodiny. Byla naplněna zajímavými a užitečnými informacemi, za které L. Turkovi velice děkujeme.

Dubnové setkání ČNATA bude mít opět velice zajímavou náplň - budeme se věnovat pojištění dolaru - a bude doplněno o členskou schůzi. Už se moc těšíme!

Členská část


 

Market Quotes are powered by Investing.com

 
Zlato - graf ceny
Ropa Brent - graf ceny