Minulé schůzky

Zpět na seznam

Schůzka ČNATA v únoru 2007

Únorové setkání ČNATA bylo na téma daňových aspektů tradingu. Pozvali jsme si na ni daňového experta v oblasti kapitálových výnosů. Jeho přednáška pro nás byla velice poučná.

Únorová schůzka ČNATA byla po obsahové i organizační stránce netradiční. Konala se pouze v neděli 24.2.2007 v Brně, v místě tradičních brněnských setkání členů ČNATA - v Zemanově kavárně. Důvodem bylo pozvání Ing. Jiřího Nesrovnala, daňového experta pro oblast kapitálových zisků, jehož 2 hodinový seminář ČNATA svým členům zaplatila.

Náplní tohoto setkání tedy byly Daňové aspekty tradingu. V dostatečně dlouhé době před uskutečněním semináře měli členové možnost zasílat emailem konkrétní otázky z této oblasti a celá přednáška byla koncipována tak, aby na ně v jejím průběhu dostali odpovědi.

Dozvěděli jsme se mimo jiné, jak se dělí jednotlivé kategorie příjmů z tradingu, jaké jsou uznatelné náklady, které příjmy a náklady lze vzájemně kompenzovat nebo jak naložit s úroky.

Pan Nesrovnal kromě konkrétních příkladů také uvedl, kde na webu můžeme nalézt podklady pro prokázání sporných situací.

Přednáška byla nabita informacemi, byla přehledná, srozumitelná a plná příkladů. Někteří z nás z ní však odcházeli dost zkrušeni. Neměli jsme vůbec představu, jak spletitá je daňová oblast kapitálových zisků. Pro mnohé z nás byly některé záležitosti (nemožnost vzájemné kompenzace zisků a ztrát mezi jednotlivými kategoriemi příjmů nebo nutnost složitě se vypořádat se zdaněním úroků) poměrně dost nepříjemné.

Celá přednáška byla natáčena kamerou a po jejím zpracování do vhodného formátu bude vystavena v členské části webu ČNATA, a bude tedy dostupná pro všechny řádné členy ČNATA pro případné osvěžení si získaných informací.

Děkujeme personálu Zemanovy kavárny za skvěle zorganizované občerstvení a všem členům ČNATA, kteří při přednášce pomáhali s organizací.

Příští, březnová přednáška se již bude konat tradičně v Praze i v Brně a bude zaměřena na dokončení semináře o poznatcích z Trading Expo v Las Vegas, kterého se v loňském roce zúčastnil předseda asociace, Ludvík Turek.

Členská část


 

Market Quotes are powered by Investing.com

 
Zlato - graf ceny
Ropa Brent - graf ceny