Minulé schůzky

Zpět na seznam

Schůzka ČNATA v lednu 2007

Lednová setkání ČNATA byla prvními v roce 2007. V jejich náplni převládalo téma české burzy.

O víkendu 27. a 28. ledna se uskutečnily první dvě schůzky ČNATA v roce 2007 - jako tradičně v sobotu Praze a v neděli Brně.

Tentokrát měly opět poněkud odlišný program. V Praze, kde se schůzka konala v budově Agropolu, se po krátkém technickém úvodu ujal slova již zkušený trader Josef Lukáč, aby nám tentokrát zde přednesl svoji přednášku na téma Česká burza (a dalo by se říci i s podtitulem Ano či ne ?).

Stejně jako v listopadu v Brně Josef vysvětlil stav české burzy i jednotlivých titulů, možnosti obchodování, výhody, nevýhody a rozhodně se postavil za obchodování na české burze, které považuje za bezpečnější, výnosnější a méně namáhavé než obchodování na US trzích. Jeho přednášku si můžete stáhnout v členské části našeho webu.

V Brně se měla původně uskutečnit listopadová pražská přednáška Hynka Horáka na téma Proražení cenových hladin na pěti minutovém grafu mini (ke stažení v členské části webu), Hynek však onemocněl, a tak se na poslední chvíli rozhodli přednášky zhostit Josef Lukáč a Roman Dvořák, za což jim Výkonný výbor ČNATA velice děkuje.

Josef Lukáč pronesl aktuální komentář k vývoji české burzy a přidal vysvětlení jednoduchého patternu na trhu ES, který pro své obchodování využívají zejména velcí hráči.

Roman Dvořák svou přednášku zaměřil na téma Trade Navigator a vyhodnocování reportů mechanických systémů se zaměřením na dodržování vstupních a výstupních signálů.

Administrativní záležitosti schůzek v Brně si vzal dlouhodobě na starosti náš člen Stanislav Adamík, který tak velmi zásadně ulehčí práci naší tajemnici. I jemu proto patří dík Výkonného výboru.

Závěrem můžeme konstatovat, že lednový program byl opět naplněn zajímavými a využitelnými informacemi. Skvělým počinem bylo první vystoupení dalšího našeho člena, Romana Dvořáka, což by mohlo dodat odvahu k vystoupení i ostatním.

Členská část


 

Market Quotes are powered by Investing.com

 
Zlato - graf ceny
Ropa Brent - graf ceny