Minulé schůzky

Zpět na seznam

Schůzka v prosinci 2006

Návštěvy mezinárodních tradingových konferencí a seminářů pokračují. Tentokrát jsme se dozvěděli 1. část poznatků z konference v Las Vegas a semináře v Singapuru.

Ve dnech 16. a 17. prosince proběhlo poslední setkání ČNATA v roce 2006. Byla to schůzka, kterou všichni členové očekávali opravdu s netrpělivostí. Nikdo z vás, kdo četl v programové části na webu její plánovaný program, se jistě nediví. Obsahem schůzky byla přednáška Ludvíka Turka, v jejímž rámci nás seznámil s tím, jaké jsou nové trendy a aktuální přístupy v tradingu a jak zkušení světoví tradeři, se kterými se seznámil na své de facto studijní cestě, hodnotí vývoj finančních trhů, a především akciového trhu USA.

Je třeba také říci, že se nepodařilo uskutečnit schůzku pouze v Praze, jak jsme původně plánovali, ale na četné žádosti moravských i slovenských členů, kteří by se do Prahy nemohli dostavit, jsme schůzku uspořádali jako v obvykle zažitém uspořádání, a to nejdříve v Praze a následně pak v neděli v Brně.

Je to škoda, protože záměrem bylo uskutečnit celorepublikové setkání našich členů a při příležitosti této zcela mimořádné schůzky a blížích se vánočních a novoročních svátků umožnit vzájemné setkání členů - traderů ze všech koutů republiky. Umožnit, abychom se všichni poznali a společně si popovídali nejen o tradingu, ale i věcech běžných, např. jak se kdo připravuje na konec roku. Předpokládáme však, že se během roku 2007 jistě najde příležitost, kdy budeme moci podobné setkání zorganizovat a také úspěšně uskutečnit.

Každopádně však musíme vyslovit poděkování Ludvíkovi Turkovi, že před svátky a krátce po svém návratu z dvoutýdenní cesty po traderských konferencích a seminářích v USA a Singapuru našel dost sil a odhodlání ještě i v neděli jet do Brna, aby přednesů získané poznatky také kolegům, kteří se tradičně scházejí v Zemanově kavárně (ve fotogalerii se můžete podívat na Zemanovu kavárnu a prohlédnout si momentky z listopadového setkání).

A jak vypadala naše schůzka? Jedním slovem úžasně. Informacemi nás Ludvík doslova "přibil" do židlí. Bylo jich tolik, až jsme byli překvapeni. Pro mnohé bylo také překvapením stanovisko předních světových traderů k vývoji ekvitních trhů v USA. Např. Joe DiNapoli, přední specialista na Fibonacciho analýzu, odhaduje dokonce, že by DJI měl klesnout až na 600 bodů. Není však důležité, jak velký kdo předpokládá pohyb trhu. Podstatné je, že všichni se shodují na tom, že je trh překoupený, přehřátý, že tento neustálý růstový pohyb nemá opodstatnění v US ekonomice a že nikdo z těchto zkušených traderů nesouhlasí s oficiální propagandou, která naopak hovoří o skvělém stavu US ekonomiky a doporučuje neustále US akcie nakupovat. Tito propagátoři, de facto samostatní nezávislí analytici, mluví o euforickém trhu.

Další zajímavou informací byla predikce ceny zlata, která by podle nich měla během krátkého času - zhruba během dvou let - vystoupat až na 1.000 USD za trojskou unci. Co by něco takového souběžně znamenalo pro vývoj US dolaru, není jistě třeba dodávat. Ludvík nám také poskytl zajímavé informace k trhům kávy, mědi či ropy.

A pak přišla záplava informací z přednášek Johna Persona, Daniela Granzy, Jamese Cordiela, Johna Cartera, Andy Bushaka, Adrianne Toghraie, Dr. Clayburga, Joe DiNapoliho, Jake Bernsteina, Sheldona Nattenberga k opcím, zazněly metody pro obchodování komodit a pro využití Market profile, japonských svíček, Fibonacciho čísel a technik a zvláštní metody pro použití klouzavých průměrů,.

Přednáška byla velmi hutná a pochopitelně trvala i mnohem déle než obvykle - cca. 5 hodin - a přesto Ludvík nevyčerpal vše, s čím se seznámil na své studijní cestě. Proto jsme se domluvili, že přednášku dokončíme v dalším termínu, který bude včas dopředu oznámen. Všichni se již opravdu těšíme !!

Členská část


 

Market Quotes are powered by Investing.com

 
Zlato - graf ceny
Ropa Brent - graf ceny