Minulé schůzky

Zpět na seznam

Schůzka ČNATA v červnu 2006

V červnu jsme se zabývali ekvitní křivkou.

Čas kvapí, a tak jsme se před pár dny, o víkendu 24. 25. 6, opět sešli, abychom si řekli něco nového z oblasti technické analýzy a probrali důležité informace týkající se naší činnosti. Setkali jsme se v prostorách divadla Na Zábradlí, což našim schůzkám dodává atmosféru určitého tvůrčího ducha. Přednášku pro naši červnovou schůzku na téma "Ekvitní křivka a její využití při tradingu" zpracoval Jirka Macháček.


Na začátku jeho přednášky jsme se dozvěděli, co to vlastně ekvitní křivka je - jde o křivku, která charakterizuje vývoj kapitálu v čase - a jak ji lze vytvořit - stačí na to i aplikace Excel.


Zjistili jsme, že nejdůležitějšími elementy ekvitní křivky jsou její sklon a stupeň jejího vyhlazení, které lze ovlivňovat změnou pravidel daného obchodního systému.


Dále jsme zkoumali, jaký je význam a využití ekvitní křivky při reálném obchodování pro jednotlivé obchodní systémy i při kombinaci několika systémů, které by správně neměly vzájemně příliš korelovat.


Shodli jsme se samozřejmě na tom, že ekvitní křivka by nám měla sloužit jako pomůcka pro vytvoření systému odpovídajícího individuální psychologii individuálního tradera.


Po krátké diskusi, která se po přednášce rozproudila, vystoupil Ladislav Mlčák, který všechny zúčastněné seznámil s problematikou webu ČNATA a nastínil některé cesty, které by měly vést ke zlepšení našich webových stránek z technologického hlediska a také ke zrychlení zveřejňování zpráv. Informace byly pozitivně přijaty všemi účastníky a objevila se i nabídka pomoci při řešení situace.

Členská část


 

Market Quotes are powered by Investing.com

 
Zlato - graf ceny
Ropa Brent - graf ceny